گام سوم نظم در برنامه ريزي:

در اين گام ميگوييم براي اهميت نظم و برنامه ريزي بايد براي هر چيز يا کاري بايد خونه ­اي وجود داشته باشد به زبان خيلي عاميانه

هر وسيله ­اي خونه­ اي داره يعني چي؟

يعني ابتدا هر چيزي را که ما دريافت مي­کنيم حالا مي­خواهد يک نامه باشد و يا حتي يک خريد باشه که ما انجام داده باشيم، آن را به ترمينالش منتقل مي­کنيم و بعد از زماني که موقع پردازش آن ترمينال بود آن را جايگزين مي­کنيم.

به هيچ وجه حق نداريم زماني که حالا حتي يک کار هم خيلي کم طول بکشه آن را همان لحظه انجام بدهيم و علت اين مسئله هم اين است که اگر ما همان لحظه بخواهيم آن کار را انجام بدهيم تمرکز ما از بين مي رود و از ناحيه­ ي زکاوت خودمان خارج مي­ شويم چون هميشه اينگونه کارها براي ما پيش مياد. و اين است اهميت نظم و برنامه ريزي در زندگي .

اينجاست که مخاطبين من به دو دسته تقسيم مي­شوند:

•  يک سري از انسان­ ها که مي­گويند اين حرف­ ها خيلي حرف­ هاي ساده ­اي و نيازي به بيان کردن شان نيست

• و يه سري­ هاي ديگه مثل من که مي­گويند خب مي­تونه زندگي منو تغيير بده و من تغيير دادم.

بخوانيد :

گام اول و دوم نظم در برنامه ريزي براي زندگي

گفتيم که اهميت نظم و برنامه ريزي در زندگي اينه هر خونه يک وسيله ­اي بايد داشته باشد و مهمان هم نمي پذيرد. يعني چي؟ يعني حتي چشم ما هم نمي­تونه مهمانش باشد يعني به جز ترمينال هيچ چيزي نبايد در معرض ديد ما باشد يعني محل قرار گرفتنش به گونه ­اي بايد باشد که چشم ما هم آن را نبيند چون باعث مي شود تمرکز ما به هم بريزد اما دسته­ بندي­ ها به چه صورته ؟

کالاها و وسايلي را که شما ساعتي احتياج داريد مثل :

• موس

• کيبورد

• کول ديسک

• دفترچه يادداشت

• يا کتابي داريد مطالعه مي­کنيدمي تواند روي ميز شما قرار بگيرد،آن هايي را که روزانه يعني در طول روز يک بار يا دو بار نهايتاً بهشان احتياج داريد به يک کشو دم دستي مثل

• کيف پول

• عينک آفتابي

• خودکار و

را در آن کشو قرار مي­دهيد که خيلي جلو چشم­تان نباشد چون همين جلو چشم بودن­ ها باعث ايجاد دغدغه­ هاي ذهني مي­شود و اهميت نظم و برنامه ريزي را در زندگي براي ما کم مي کند.

آن چيزهايي که هفتگي ما احتياج­شان داريم مثل شارژها در کشوهاي يه کم دورتر قرار مي­ديم و در بحث آرشيو هم خب همه­مون مي­دونيم اون مستنداتي که به روزترند بايد نزديک دست­مون قرار بديم و اون­ هايي که احتياج نداريمو دورتر قرار بديم. احتمالاً فکر مي­کنيد نکات خيلي ساده ­ايه اما باور کنيد بيشترين دغدغه­ ي استقرار نظم در همين گام سوم اتفاق مي­افته.

گام چهارم استقرار نظم

در اصل اصلي­ترين و مهمترين گام در استقرار نظم که همان پردازش ترمينال ­هاست. ما تا الان چه کار کرديم؟

گام اول : شناسايي ترمينال ها

گام دوم :کاهش ترمينال ها

گام سوم : وسيله ­اي خونه ­اي دارد و مهمون هم نمي پذيرد

و گام چهارم پردازش دقيق ترمينال­ ها يعني چي پردازش دقيق ترمينال­ ها؟ يعني اين که هر موقع که ما تصميم مي­گيريم و در برنامه­ هايمان نوشتيم پردازش ترمينال،

تمام کارها و چيزهاي در اون ترمينال بايد به صفر برسه، به صفر مطلق

احتمالاً اوايلش زماني که بخواهيم نظم استقرار بدهيم شايد پنج روزي طول بکشه اما اين قول رو به شما مي­دهم که بعد از اون پنج روز ، هفته ­اي فقط دو ساعت زمان بگذاريد و تمام ترمينال­ هايتان را پردازش کنيد و اين خيلي خبر خوبيه.

شايد خيلي­ ها بگن آقا ما وقت نداريم هفته اي دو ساعت، دو ساعت خيلي زمان زيادي هست ولي بايد به شما بگويم که همين الان شما حداقل هفته ­اي ده ساعت رو صرف پيدا کردن وسايل و مستندات­تون مي­کنيد و اين خيلي زمان بيشتريه اما چون آگاه نيستيد فکر مي­کنيد زمان کمتري رو صرف مي­کنيد.

خب براي اين پردازش چه کار بايد انجام بديد؟

بايد در تقويم خودتان يک زماني رو مشخص کنيد ويژه­ ي پردازش ترمينال­ ها حالا بعضي­ ها براساس نوع کارشان هفتگي و يا اين که مي­توانيد بعضي از ترمينال­ هايتان  را حتي هفتگي کنيد.

من خودم بعضي از ترمينال­ هايم را روزانه و يا بعضي­ ها را حتي ساعتي چک مي­کنم مثلا پيام­رسان­ ها را من هر ساعت چک مي­کنم و يا اين که ايميل ، ايميلم را من هر سه ساعت يک بار چک مي­کنم به خاطر اين که نوع کارم اين جوري ايجاد مي­کنه که من اين ترمينال­ هارا اين جوري پردازش کنم.

پيشنهادي که بهتون مي­کنم هيچ ترمينالي را نذاريد که بيشتر از يک  هفته جمع بشه چون تبديل به يک انبار مي­شه و پردازشش برايتان سخت مي­شود. خب يادمون باشه که هر کار يا وسيله­ اي که در ترمينال داشتيد سه فعاليت بايد روش انجام بديم چه کاري؟ کجا؟ و کي؟

بخوانيد :

قورباغه خودت را قورت بده

اصول برنامه ريزي

گام سوم و چهارم نظم در برنامه ريزي

چطور يک برنامه روزانه ايده آل داشته باشيم؟

چگونه برنامه ريزي کنيم تا موفق شويم

چرا برنامه ريزي را دوست نداريم ؟

چگونه براي زندگي مشترکمان برنامه ريزي کنيم؟

چکار کنيم که به برنامه خودمان پايبند باشيم؟

ها ,پردازش ,­اي ,بايد ,هم ,گام ,و برنامه ,و يا ,اين که ,اهميت نظم و ,نظم در ,برنامه ريزي در زندگي

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

RVELUVES WORLD اموزش ساخت کلیپ برای کامپیوتر plastide سیگمانا nilooegrafik shabnamekhialc نرم افزار پخش مويرگي پايا مجله تخصصی مدیریت و کارآفرینی pychakefrektal وبلاگ شخصي محيا برومند